O mnie

Jacek SzwicJacek Szwic Artysta fotografik, dziennikarz, członek Związku Polskich Artystów Fotografików /nr. leg. 775/.

Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych, miał 39 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą /Francja, Grecja, Irlandia, Słowacja, Ukraina /. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach, w Muzeum Fotografii w Arles, w Galerii „Światło i cień” we Lwowie, Galerii Domu Polskiego w Dublinie oraz w galeriach krajowych i zbiorach prywatnych.

Zorganizował wiele plenerów, warsztatów i akcji artystycznych, między innymi dwie edycje Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Przemyślu (1998, 99). Wykładał fotografię w Studium Nauczycielskim w Przemyślu oraz w Studium Kulturalnym w Krośnie. Założył międzynarodową grupę twórczą Black & White. Przez dziesięć lat prowadził White Photo Gallery w Klubie „Niedźwiadek” w Przemyślu, jest kuratorem „Małej Galerii Fotografii” w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Był autorem i kuratorem międzynarodowego projektu „The Limits of the document” zrealizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu.
W ramach „Roma Decade” uczestniczył w autorskim projekcie Community Children In Medzilaborce. W 2014 roku w ramach stypendium twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla przygotował autorski projekt „Pracownie przemyskich artystów”.
W 2016 roku przygotował reportaż o wojnie na wschodniej Ukrainie.

e-mail: photjack@o2.pl